top of page

Klausimai

Klauskite - Atsakysiu

Dažniausiai užduodami klausimai ir populiarūs mitai apie psichologiją

Psychology Session

Kiek trunka sesija, kiek jų reikia?

Viena sesija trunka nuo 50 min. iki valandos. Psichoterapija yra individualiai pritaikomas gilinimosi į save, gijimo metodas, dėl to jo bendra trukmė skirsis kiekvienam žmogui.  Pirmieji trys, kartais net penki susitikimai skirti gilinimuisi į problemą, jos visapusiškam apibrėžimui. Jau šioje stadijoje klientai gali pajausti kaip keičiasi, tobulėja jų mąstymas, kaip pradeda prisiimti daugiau atsakomybės už savo gerovę. Kituose etapuose tęsiasi savęs pažinimo darbas, taip pat darbas su psichologinėmis technikomis, konkrečių simptomų malšinimui.

A close-up photo of a thick book

Kuos skiriasi pokalbis su psichologu nuo pokalbio su protingu draugu?

Kai kurie žmonės pasižymi nuostabiomis išklausymo, empatijos, supratingumo savybėmis. Išmintingi draugai gali suteikti vertingų patarimų. Vis dėlto, nuolatinis kalbėjimas apie tas pačias  problemas iš esmės problemos neišsprendžia. Psichologas Jus skatina žiūrėti į situaciją iš skirtingų perspektyvų, skatina analizuoti, pastebėti dėsningumus ir pasikartojimus. Patarimai, be vienkartinės naudos, neskatina kliento mąstyti lanksčiai ir kritiškai, todėl terapijoje nerekomenduojami.

Therapy Session

Kokios psichologinės problemos sunkiausia išsprendžiamos?

Psichoterapija turi savo limitus. Kartais prireikia medikamentinio palaikymo. 

Labai daug priklauso nuo kliento motyvacijos. Dažnai užduodami namų darbai, naudojamos įvairios technikos sesijų metu. Jei klientas su jomis nesutinka ar jaučia, kad tuo metu neturi pakankamai motyvacijos, keičiama darbo kryptis, kad terapijos prcesas būtų komfortiškas.

Psichoterapija iš esmės nepakeičia žmoguje giliai įsišaknijusių neigiamų schemų, bet leidžia jas atpažinti ir suteikia instrumentus geriasniam jų valdymui, kuris, su praktika tampa vis lengnesnis, dėl to gyvenimas tampa sąmoningesnis ir turtingesnis. 

bottom of page